Web site tasarımı

Anadolu Reklam Ajansı, Sizi internet dünyasına taşır. Firmanız için tasarlayacağımız web site ile müşterileriniz size daha hızlı erişim sağlar, yeni müşterilerinize ulaşırsınız

İşinizi internete taşıyın

Gelişen dünya nimetlerinden faydalanarak işinizi büyütün.  Pandemi sürecinde bir çok firma internet ortamına taşınarak işini büyüttü. Firmanız için kuracağınız bir websitesi hem sizi yeni müşterilere ulaştırır hem de marka değerinizi yükseltir.

Web sitesi, bir firmanın internet üzerinde evi, dükkanıdır. Web sitenizde oluşturacağınız Referanslar bölümü sayesinde yapmış olduğunuz işleri yeni müşterilerinize sunabilir ve onlara yaptığınız işler aracılığı ile yeni müşterilerinize dönüştürebilirsiniz.

Hakkında bölümü sayesinde sizi tanıyan, Hizmetlerimiz bölümü sayesinde yapmakta olduğunuz iş hakkında fikir sahibi olan yeni müşterileriniz olur.

İletişim bölümü aracılığı ile sitenizi gezen kullanıcı birer yeni müşteriniz olabilir.

Web tasarım ajansı
Site yapımı web site tasarımı

Neden website kurmalıyım?

Web site nedir? Web Sitesi, web ortamı üzerinde yer alan sayfalar, metinler ve görsel materyallerin tümünü bir internet ziyaretçisine aktarmaya yardımcı olan dokümanların yer aldığı internet sayfalarıdır. Web sitelerinin tümü bir HTTP veya HTTPS protokolünü kullanarak ziyaretçiye ulaşmaktadırlar.

Marka değerinizi yükseltir

Kurumsal websitesi olan firmaların marka değeri yükselir, bilinirliği artar.

Ulaşılabilir olun

Kuracağınız websitesi ile müşterileriniz size daha yakın olur. Çalışmalarınızı görebilir, hızlıca iletişim kurabilir.

Yeni müşterilere ulaşırsınız

Kuracağınız website Google aramalarında yer alır. Google de ilgili bir firma arattığında size ulaşır.

Web sitesi, web üzerindeki sayfalar; metin, görsel ve animasyon şeklinde ziyaretçisine bilgi aktaran veya hizmet sunan sayfaların tümünü kapsayan bir doküman topluluğudur. Ziyaretçiler bir web sitesine, HTTP veya HTTPS protokollerinde aşağıdaki bileşenlerden oluşan benzersiz bir adresi kullanarak erişirler:

  • www : World Wide Web
  • alanadi : Domain Name (Alan Adı Sistemi)
  • com : TLD Top Level Domain yani üst seviye alan adı

Bu adres gerekli dosyalara ulaşımı ve sergilenmesi sağlanarak ziyaretçiye görsel sunum şeklinde hizmet verir. Ayrıca web siteleri çok güncel kullanılmamasına rağmen özel bir IP adresinden de sergileme hizmeti verir.

Web siteleri 1991’de geliştirilmeye başlandı. Daha sonra 30 Nisan 1993’te CERN tarafından WWW ön eki ile internet kullanıcılarının ulaşabileceği şekle getirildi. 12 Nisan 1993 tarihinde ODTÜ’den Ankara-Washington arasında kiralık hat ile Türkiye’de ilk internet bağlantısı gerçekleşti

 

Kaynak: Wikipedia